Obejrzyj trailer i zarejestruj się by uzyskać dostęp do wyszukiwarki filmów i seriali. https://image.tmdb.org/t/p/original/kMa1TSDj76zTSleXE7xsuZ4s3i0.jpg

  • Zobacz traileryoutube.com
Oppenheimer (2023)

Oppenheimer (2023)

Świat zmienił się na zawsze.19.07.2023United Kingdom181 Min.R
Twoja ocena: 0
10 2 oceny

Opis

Film Oppenheimer to najnowsze dzieło Christophera Nolana, który tym razem sięga po temat ojca bomby atomowej, Roberta Oppenheimera. Nolan, znany z nieustannego poszukiwania wymagających projektów, potwierdza swoje mistrzostwo, tworząc nie tylko biografię, ale również thriller polityczny ukazujący historię tworzenia bomby atomowej.

W filmie śledzimy życie i działania Oppenheimera, znanego również jako Oppi, geniusza naukowego, dla którego nauka jest najważniejsza. Nolan zdecydowanie unika konwencji prostego filmu biograficznego, zastępując ją elementami thrillera politycznego i scenami przesłuchań przed specjalną komisją.

Reżyser postawił sobie za punkt honoru brak użycia CGI, co zauważalne jest nawet podczas widowiskowego wybuchu bomby atomowej na ekranie IMAX. Nolan bawi się niepewnością widza, mimo znajomości historycznych faktów, i prowadzi go przez historię, jakby eksperyment ten dopiero się odbywał.

Oppenheimer to film kompletny aktorsko. Potwierdza to zdobycie statuetek Oscara za rolę pierwszoplanową i drugoplanową. Szczególną uwagę przyciąga Cillian Murphy, który wciela się w tytułową postać z niezwykłym talentem, ukazując różne oblicza Oppenheimera.

Nolan ponownie udowadnia swoje mistrzostwo w kreowaniu filmów, które wyróżniają się nie tylko wizualną, ale także muzyczną stroną. Ścieżka dźwiękowa Ludwiga Goranssona stanowi istotny element produkcji, podnosząc emocje widza na kolejny poziom.

Oppenheimer to nie tylko biografia, ale również głęboki przekaz o naukowcu, który nie tylko był geniuszem naukowym, ale również człowiekiem. Jak każdy z nas zmagaja się z własnymi emocjami i moralnością. Tytuł z pewnością zasługuje na miano jednego z najlepszych filmów biograficznych, będąc jednocześnie dziełem pełnym wizji i talentu reżyserskiego.

Oppenheimer zdobył aż siedem Oscarów. Przeczytaj o tym więcej na naszym blogu.

Wyszukaj Oppenheimer (2023) Cały Film Online Lektor PL

Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oppenheimer (2023)
Oryginalny tytuł Oppenheimer
Ocena IMDb 8.4 Oceny: 656,785
Ocena TMDb 8.109 Oceny: 7,713

Reżyser

Obsada

Cillian Murphy isJ. Robert Oppenheimer
J. Robert Oppenheimer
Emily Blunt isKitty Oppenheimer
Kitty Oppenheimer
Matt Damon isLeslie Groves
Leslie Groves
Robert Downey Jr. isLewis Strauss
Lewis Strauss
Florence Pugh isJean Tatlock
Jean Tatlock
Josh Hartnett isErnest Lawrence
Ernest Lawrence
Casey Affleck isBoris Pash
Boris Pash
Rami Malek isDavid Hill
David Hill
Kenneth Branagh isNiels Bohr
Niels Bohr
Benny Safdie isEdward Teller
Edward Teller
Udostępnij1

(3) komentarze

Leave a comment

×
NOWY KINOMANIAK!