Obejrzyj trailer i zarejestruj się by uzyskać dostęp do wyszukiwarki filmów i seriali. https://fwcdn.pl/fph/19/91/10021991/1189400_1.1.jpg

  • Zobacz traileryoutube.com
Czerwone maki (2024)

Czerwone maki (2024)

Ta ziemia do Polski należy...05.04.2024Poland122 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 4 ocen(y)

Opis

Czerwone maki to pierwszy polski film fabularny o bitwie pod Monte Cassino. Jest to opowieść o młodym chłopaku Jędrku, który doświadczywszy trudów łagrowego życia, opuszcza Rosję razem z Armią Andersa. W czas niewoli przetrwanie wymagało bycia kombinatorem i drobnym złodziejaszkiem. Wszystko jednak ulega zmianie po spotkaniu z żołnierzami II Korpusu Polskiego oraz Polą – sanitariuszką z polowego szpitala. To spotkanie zapoczątkowuje głęboką przemianę w Jędrku, zwiastując nowy rozdział w jego życiu. Przemiana ta staje się jeszcze bardziej znacząca wobec zbliżającej się decydującej bitwy o Monte Cassino. Bitwa, która ma nie tylko kluczowe znaczenie dla przebiegu działań wojennych we Włoszech, ale na zawsze odmieni życie młodego bohatera.

Reżyseria Krzysztofa Łukaszewicza, znanego z tworzenia filmów o silnym podłożu historycznym, gwarantuje widzom film pełen rozmachu i emocji. Sceny ukazujące uczucie rodzące się między Jędrkiem a Polą, przeplatają się z monumentalnymi scenami bitewnymi, tworząc obraz o niezapomnianej atmosferze.

Produkcja ta nie tylko przenosi nas w czasie do jednego z kluczowych momentów II wojny światowej, ale porusza również uniwersalne tematy miłości i poświęcenia. Film, realizowany w malowniczych lokalizacjach w Chorwacji, Bułgarii, Włoszech oraz Polsce, z udziałem znakomitej obsady, w tym Nicolasa Przygody i Magdaleny Żak w rolach głównych, obiecuje być dynamiczną i nowocześnie zrealizowaną opowieścią wojenną, inspirowaną najlepszymi produkcjami kina batalistycznego.

Czerwone maki to film, który w fascynujący sposób łączy historię z emocjonalną podróżą bohaterów, pozostawiając trwały ślad w sercach widzów.

Wyszukaj Czerwone maki (2024) Cały Film Online

Czerwone maki (2024)
Oryginalny tytuł Czerwone maki
Ocena IMDb 5.8 Oceny: 103
Ocena TMDb 5.7 Oceny: 3

Reżyser

Obsada

Udostępnij1

(2) komentarze

  • kamien0123.03.2024

    Dla tych co lubią filmy historyczne to pozycja obowiązkowa.

  • powazny_gosc28.03.2024

    Cześć i chwała bohaterom ❗

Comments are closed.
×
NOWY KINOMANIAK!